Web Sitesi Tasarımı Gereksinimleri

Size özel web tabanlı çözümler sunuyoruz
Onlarca referansımız arasında siz de yerinizi alın. Bize ulaşın, hemen ücretsiz detaylı bir bilgi verelim!

Web sitesi tasarımının yapılması, binlerce liraya mal olması anlamına gelmemektedir. Doğru atılacak temel adımlar ve alınacak doğru hizmetler ile güzel bir web sitesi tasarımının yapılması mümkündür.

 

 Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

 Web sitesi tasarımında, katı kurallar yoktur. Ancak iyi web sitelerinin bazı ortak özelliklerini göz ardı etmemek de gerekir.

 

 Temiz, Basit ve Düzenli Bir Tasarım

 

 “Azı karar, çoğu zarar” söylemi web sitesi tasarımı yapılırken, unutulmaması gereken bir deyimdir. Verilecek en önemli mesajın hangisi olduğunu seçilerek, buna ana sayfada yer verilmelidir. Ek bilgilere ise, diğer ilgili sayfalarda yer verilebilir.

 

 Web sitesi, ilk kez ziyaret eden birisi için ilk 10 saniyede karmakarışık görünmemelidir. Renkler ve fontlar dikkatli seçilmeli, çok fazla seçenek bir arada kullanılmamalı, basit bir tasarım yapılmalıdır.

 

 Kolay Kullanılabilir Bir Navigasyon

 

 Ziyaretçiler, web sitesinde kolayca gezebilmelidir. Navigasyon menüleri kolayca görünebilir olmalıdır. Seçeneklerin net olduğundan emin olunmalı ve de benzer sayfaları bir arada toplayabilmek için alt menüler kullanılmalıdır.

 

 Web Sitesi İçeriklerinin Önemi

İçerik yerleşimi ve içerik planlama, web sitesi tasarımının en önemli adımını oluşturur. Web sitenizin, içerikleriyle birlikte; ne söylediği de, neyi nasıl söylediği de çok önemlidir. İçerikleriniz ilgi çekici ve amaçla ilgili olmadığı sürece, web sitesi amaçlarınıza ulaşmanızı sağlamayacaktır. Ticari amaçla site kullanıyorsanız; içeriklerinizin, işletmeniz hakkında kullanışlı ve de doğru bilgiler sunduğundan emin olunmalıdır.

 

 Net ve doğal bir dil kullanmaya özen gösterilmelidir. Görsel seçerken, ilgi çekici olmasına dikkat edilmelidir. İletişim bilgileriniz net ve kolayca erişilebilir olmalıdır. Özellikle işletme web sitelerinde, iletişim bilgilerinizin net ve de erişilebilir olduğundan kesinlikle emin olunmalıdır. Söz konusu bilgilerin hangisi olacağı, işletme türünüze göre değişebilir. Bazı işletmeler için, e-posta adresi yeterli olurken; bazı işletmeler için, telefon numarası ile harita vb. gibi bilgilerin eklemesi de faydalı olabilir.

 

 SEO İşlemleri ve Uygulamaları

 

 Arama motoru optimizasyonu (SEO) kavramı, günümüzde web sitelerinin olmazsa olmazlarının arasındadır. SEO optimizasyonu iyi uygulanırsa, Google ile Yahoo gibi arama motorlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz. Küçük işletmeler için SEO’nun pek önemli olmadığını düşünebilirsiniz; fakat organik trafiği arttırmanızın yolu, SEO optimizasyonudur.

 

 Responsive Web Tasarımı

 

 Artık insanlar sadece masaüstü bilgisayarlar ile sınırlı kalmayıp, farklı cihazlardan da internete girmektedir. Bu sebeple web sitesi tasarımı yapılırken, önemli hususlardan birisi de; başarılı bir Responsive tasarımdır. Potansiyel müşterilerinize kullandıkları farklı cihazlardan verimli bir şekilde ulaşabilmelisiniz. Örneğin bazı sitelere; hem masaüstü bilgisayarlardan, hem de mobil cihazlardan girildiğinde mükemmel görünür. Bazı siteler ise, özellikle mobil platformlardan girildiğinde çok başarısız bir profil çizer.

 

 Farklı Tarayıcılara Uygunluk Denetimi

Farklı cihazlar kullananların yanı sıra, farklı web tarayıcıları(Explorer, Firefox, Chrome vb.) kullananlar da bulunmaktadır. Bu yüzden, web sitesinin farklı tarayıcılarda açılarak; düzgün görünüp görünmediği de kontrol edilmelidir. Web tasarımı, çok yönlü ve detaylı bir iştir. Bu konudaki hizmetlerimizden faydalanarak, profesyonel web tasarımı danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Çalıştığımız Markalardan...

BLOG

Web Tasarım Son Yayınlanan Yazılar

Web Tasarımında Bir Uzmana Danışın
Web Tasarımında Bir Uzmana Danışın

Web tasarım firmaları, kişi veya kuruluşların ihtiyaçlarına uygun olan dizaynı sunar. İşletmenin sunduğu ürün ve hizmet çeşitliliğine uygun tasarım yapan firmalar, renk uyumunu da işletmenin logosuna göre düzenler. Sadece kurumsal kimliğini tanıtmak isteyenlere, sektörüne uygun tasarımlar yapan eskişehir web tasarım firmaları alanında uzman profesyonellerden oluşur.               Sağlıktan p...

Şirketler İçin Logo Tasarımın Ele Alınan Etmenler Nelerdir?
Şirketler İçin Logo Tasarımın Ele Alınan Etmenler Nelerdir?

Her sektör için diğer rakiplerin ürün ve hizmetlerinden ayrılmak adına doğru logo tasarımı büyük öneme sahiptir. Ayrıca müşteri gözünde saygınlık ve etkili bir imaj yaratmak için, firmanın anlayışına uygun logonun hayata geçirilmesi gerekir.    Böylece müşteri logoyu bir kez gördüğünde hafızasına kazır. Daha sonra internette gezinirken karşısına çıktığında, psikolojik olarak güven v...

Dernekler için Web Sitesi Tasarımı: Pill Digital'in Profesyonel Yaklaşımı
Dernekler için Web Sitesi Tasarımı: Pill Digital'in Profesyonel Yaklaşımı

Toplumsal farkındalık yaratmak ve insanları bir araya getirmek için çalışan dernekler, dijital dünyada da etkili bir varlık göstermek zorundadır. Pill Digital olarak, dernekler için özelleştirilmiş, etkileyici ve kullanıcı dostu web siteleri tasarlıyoruz. Bu web siteleri sayesinde dernekler, hedef kitlelerine daha kolay ulaşabilir ve mesajlarını daha geniş kitlelere yayabilir. Dernekler için Web Sitesi Tasarımının ÖnemiBir derneğin çevrimi&...

Teknolojinin Gücüyle Fabrika İşleyişlerini Dönüştüren Kurumsal Yazılım Çözümleri
Teknolojinin Gücüyle Fabrika İşleyişlerini Dönüştüren Kurumsal Yazılım Çözümleri

Makalemiz, fabrikaların işleyişlerini nasıl daha verimli ve teknolojik hale getirebilecekleri üzerine odaklanıyor. Günümüzde, teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, fabrikaların da bu değişime ayak uydurması gerekiyor. İşte bu noktada Pill Digital olarak sunmuş olduğumuz kurumsal yazılım çözümleri devreye giriyor. Fabrikalar için Kurumsal Yazılımın ÖnemiKurumsal yazılım çözümleri, fabrika içi işleyişin her aşamasında b&...

Web Tasarım Uygulamalarında En İyisi
Web Tasarım Uygulamalarında En İyisi

Web Tasarım Uygulamaları               Dijital çağı yaşadığımız son günlerde hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan ve gerekli tüm detayları içerisinde barındıran web tasarım uygulamaları, en ileri teknolojiler kullanılarak sorunsuz bir şekilde hazırlanmakta ve sizlere sunulmaktadır. Beklenilen en yüksek verimi elde edebilmek için her sektöre ve firmaya uygun özelliklerde t...

Influencer Bul
Influencer Bul

Fenobase, kategorilere ve platformlara göre influencerları takip ederek, markanız veya kampanyanız için en uygun influencer' ı bulmanız için size kolay bir arayüz sunar. Detaylı üyelik planında ise influencer' ın hitap ettiği kitle, takipçilerin cinsiyet ve yaş dağılımı, takipçilerin ilgi alanları gibi bir çok farklı veriye de sahip olabilirsiniz. Influencer marketing dünyada ve ülkemizde giderek yükselen bir trend olma yolunda ile...

Tüm hakları saklıdır. © 2016
We VSC