Grafik Tasarım Ajansları İle Markanızı İleri Taşıyın

Büyük küçük tüm işletmeler için hizmet veren grafik tasarım ajansları, marka kimliği oluşturur. Her firmanın sektörüne özel olarak yapılan çalışmalarda birçok kalem tek bir merkezden oluşturulur. Bu hizmetlerin içerisinde kurumsal kimlik tasarımı başta olmak üzere tasarımsal tüm işlemler bulunur.

 

 Markanızın Bir Kimliği Olmalı

 

 Her markanın bir kimliği olmalıdır. Eskişehir grafik tasarım ajansları işletmeler için bu kimliği oluşturan kreatif bir ekipten oluşur. Kreatif ekip logonun oluşturulması, antetli kağıt, zarf, dijital tanıtım kiti, katalog gibi basılı ve dijital tüm donatıları hazırlamada görevlidir. Grafik tasarım ajanslarında öncelikli olarak logonun oluşturulması gerekir. Logo, tıpkı insanların kimliklerinde yer alan bir fotoğraf gibidir, markanın görünen yüzüdür. Tasarım ajanslarında bulunan sanat yönetmenleri, logonun tasarımından yayınlanacak reklamların içeriğine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve harekete geçirilmesini sağlar. Örneğin; bir banka reklamında genellikle güven duygusu veren mavi ve beyaz renklerin kullanılması sağlanır.

 

 Logo Aşamasından Sonraki Uygulamalar

 

 Grafik tasarım ajansları, logonun hazırlanmasından sonra basılı ve dijital tüm reklam ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılabilecek görselleri hazırlarlar. Bu bir dergi reklamı da olabilir, web sitesinde yer alacak banner reklamlar da olabilir. Tasarımcılar, reklam alanının ölçülerine uygun olarak tasarımlarını yaparlar. Firmanın yetkilisinin onayı ile de talebe göre reklam merkezine veya yetkiliye hazırlanan tasarımlar gönderilir. Web sitesi tasarımından sosyal medya hesaplarında kullanılacak görsellere kadar tüm donatıları hazırlama yetisine sahip olan tasarımcılar, markanın nihai tüketiciye ulaşana kadar geçireceği değişimlerin öncüsüdür.

 

 Gazete ve Dergi Mecralarında Tasarım

 

 Tasarımcılar tarafından hazırlanan tasarımlar, dergi ve gazete gibi basılı mecralara da kolayca uyarlanabilir. Tasarımlar, dijital ortamda oluşturulduğu için halihazırda tüm dijital platformlarda doğru boyutlandırma ile uygulanabilir. Söz konusu tasarımlar basılı mecralarda yayınlanacaksa basılacak mecraya tasarımda yer alan renk kodlarıyla birlikte basılacak tasarım iletilir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Tüm hakları saklıdır. © 2016
We ST2