Web Tasarım Ofisi

Dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağına internet demekteyiz. İnternet olmasaydı bugün web sayfaları olmazdı. Eğer bilgisayarlar olmasaydı, bugün internet de olmazdı. Web tasarım ofisi yapılabilmesi için gerekli olan bilgisayar ve internetin anlatılmasıyla süreç başlıyor.

 

 İnternet kimileri için dünyanın en büyük kütüphanesi, kimileri içinse dünyanın en büyük mağazasıdır. Reklam yapmanın, bilgiye ulaşmanın, paylaşmanın ve eğlenmenin en hızlı yöntemlerinden biridir.

 İlk internet çok daha statikti. Görsel olarak çok daha basit ve sadeydi. Daha doğrusu görsel amaçları yoktu.

 

 Bunu takip eden yıllarda dinamik içeriklerin yani kullanıcıların kontrol ettiği içerikler oluşmaktadır. Böylece internette oluşan içerik daha bir hızla devam etmeye başlıyor. İçerik kullanımını arttırıyor ve bu da birbirlerini tetikliyor. Bu büyüyen bir süreçtir.

 

 Bilgisayarlar insanlar tarafından evlerde ulaşılabilir olmaya başlıyor. Evlerde ulaşılabilir bilgisayarlar daha çok kullanılıyor. İnternet de bu sayede daha hızlı yayılmaya başlanıyor.

 

 Bugünkü geldiğimiz noktada ise birçok web sitesi içeriği kendisi üretmiyor. Kullanıcılara ürettiriyor. Bugün Facebook, Twitter gibi web siteleri, içeriği kendileri üretmiyorlar. Bu siteye üye olan kullanıcılar üretiyor. Yine içeriği tüketen de sitenin kullanıcılarıdır.

 

 Avrupa’ da özellikle Hollanda ve Almanya, bu internet altyapısı konusunda ilerlemiştir. Türkiye’de de son yıllarda büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Fiber altyapılar tüm Türkiye’de kurulmaya devam ediyor. Ülkemizde internet fiyatları yüksektir.

 Web Sayfalarında Süreç Nasıl İlerliyor?

 Web tasarım ofisi süreçlerinde, web sitesi yaptırmak isteyen kişi veyahut kuruluşa ihtiyaç vardır. Bu kişi veya kuruluşlar pazarlama elemanları ile buluşuyor. Müşterinin işi anlaşılmaya çalışılmaktadır. Hangi sektörde olduğu belirlenmelidir. Firmanın rakipleri de inceleniyor. Müşterinin kurumsal görsellerine bakılmaktadır.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Tüm hakları saklıdır. © 2016
We ST2