Web Sitesinin Önemi

Teknoloji son hız ilerliyor ve altyapılar her geçen gün kuvvetleniyor. Web sayfaları burada önem arz ediyor. Web sayfaları, tasarımları ve yazılımları ile farklılaşmakta ve istek ve beklentilere göre şekillenmektedir. Dünya genelindeki bilgisayarları birbirine bağlayan internet olmasaydı bugün web sayfaları da olmazdı. Web tasarım Kütahya ilimizde de son yıllarda büyük bir ivme kazanmıştır.

 

 Web Siteleri Nasıl Yapılıyor? Web Sitelerinde Süreç Nasıl İlerliyor?

 

 Web yapım süreçlerinde web sitesi yaptırmak isteyen bir kişi ya da kuruluşa ihtiyaç bulunmaktadır. Bu kişi veya kuruluşlar pazarlamada teknik elemanlar ile bir araya geliyor. Müşterinin işi anlamaya çalışılmaktadır. Hangi sektörde olduğu belirlenmektedir. Firmanın rakipleri incelenmektedir. Müşterinin kurumsal görsellerine bakılmaktadır. Örneğin; logosu, kurumsal renkleri, yazı tipleri, profesyonel çekilmiş fotoğrafları ve videoları gibilere bakılabilmektedir.

 

 Bunlar yoksa profesyonel çekimler yaptırılıyor. Metin yazımları yaptırılıyor. Bazı firmalarda bunlar hazır oluyor. Örneğin; buna mutfaklık malzeme de denilebilir. Bu malzemelerin hepsi alınıyor. Kendi masasına yatırıp bunları müşteriyle sürekli koordineli bir biçimde işlemeye başlanıyor.

 

 “Şirketinizin öncelikle bir tanıtım yazısı olsun” diye başlanılıp sonra ürünlerini ve hizmetlerini anlamaya devam edilmektedir. Bunun fotoğraflarını, videolarını, üç boyutlu modellemelerini, müziklerini, logolarını, kurumsal görsellerini en iyisiyle internet sitesine taşınmaktadır.

 

 Süreçlerle Beraber Başka Neler Yapılmaktadır?

 

 Bu süreçler yapılırken web tasarımcılar, metin yazarları, görselleştirişiler, müşteri ilişkileri yöneticileri devrede oluyor. Müşterinin ihtiyaçlarını kendi görsel süzgecinden geçerek web ortamına taşıyor.

 Bir web sitesinin sadece yazılımlardan ve görsellerden oluşmayan bir internet alan adı bulunmaktadır. Bir web adresi olarak hepimizin bildiği adresler de vardır. Aslında bu adresler IP olan numaralara yönlendirilmiş durumdadır. Fakat bu numaraların hafızada kalması daha zor olduğu için, internet oluştururken akılda kalan adlar düşünülüyor.

 Aynı şekilde, pazarlama çalışmalarının daha iyi yapılabilmesi de bu numaralara denk gelen kolay adlar oluşturulmaktadır. O da internet adları olmaktadır. İnternet alan adları yıllık olarak ODTÜ veya yabancı kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Böylecene firmalara da yıllık bir ücret ödenmektedir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Tüm hakları saklıdır. © 2016
We ST2