İnternetin Hayatımıza Etkileri

İnternet ile dünya iyice küçülmüştür. Zaman kaybı çok ciddi azalmıştır. Artık her şey ulaşılabilir ve öğrenilebilir oldu. İletişim teknolojisi alanındaki büyük değişme ve inovasyon son hızla devam etmektedir. İnternet ise bu değişimin baş rolündedir. İnternet, her alanda hayatımızı ve yaşam biçimimizi, bakış açımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirmiştir ve değiştirmektedir.

 

 Web Tasarımı Nedir?

 

 Web tasarımı, var olan bir bilginin internet, bilgisayar ya da mobil aracılığıyla içeriğin kullanıcıya gitmesidir. Hatta içeriğin kullanıcıya görsel olarak şekillendirilmiş ve kullanılabilir halde sunmasını hedefleyen bir tasarım sürecidir. Web tasarımı, artık web tabanı alanına gitmektedir. Ayrıca, web tasarım Afyon vilayetimizde de hızla ilerlemektedir.

 

 Web Sayfalarında Yöntem Nasıl İlerlemektedir?

 

 Bunun için bir kişi ya da kuruluşa ihtiyaç vardır. Web siteleri hazırlanmaktadır. Bu hazırlanan web siteleri tüm görseller ve yazılımlar sunucularca barındırılmaktadır. İnternet alan adları ve bulundurma hizmetlerine yönlendirilmektedir. Böylece, kişisel bilgisayarlarımızdan bu adresleri yazdığımızda bilgilerin bulunduğu sunuculara hızlıca erişimimizi sağlamaktayız.

 

 Aslında, bu pek çok ayağı olan bir şeydir. Tasarımcısından sunucusuna, adwords yöneticisine, internet bağlantısına kadar uzanan içinde pek çok insanın olduğu bir şeydir. Hatta bağlantı hızından müşterinin kendi görüşlerine kadar dayanır. Ama insan web sitesine girdiğinde bir dakikanızı ayırarak hızlıca bilgiye ulaşıp oradan ayrılabiliyoruz. Ancak bunun arkasında çok mühim çalışmalar vardır. İlgili olduğu hatları ve bulunduğu hizmet belirlendikten sonra işin artık başlangıcı verilmiş olunmaktadır. Bunun müşteriden alınan veriler ile tasarlanma süreci başlamaktadır.

 

 Tasarım süreci başladığı zaman öncelikle istenilen şey, hedefteki web sitesinin nasıl görüleceğidir. Çünkü bir proje üzerinde çalışılırken o ürünü görselleştirmek, o projenin oyuncularının isteyebileceği bir şeydir. O projenin paydaşlarının da ürünün görselleşmesini görmeleridir. Ancak, en son ürün bittikten sonra değil, ürün bitmeden önceki eski haline bakmalarıdır. Bu kolaylıkla bir kağıda çizmekle başlanabilir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Tüm hakları saklıdır. © 2016
We ST2