Web tasarım sürecinde dikkat etmeniz gerekenler

Eskişehir web tasarım olarak web tasarım sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlara değineceğiz. Öncelikli olarak yapmanız gereken web tasarım sürecinizi yönetecek olan firmaya ya da kişiye gerekli olabilecek tüm doneleri sağlamanız işin kalitesini artırmak için en önemli işlerin başında geliyor. İşinizi yapacak firma/kişi şirketinizi ne kadar iyi tanırsa web tasarım süreciniz bir o kadar kolaylaşacaktır. Firmanız ile ilgili bir hakkımızda yazısı, kaliteli bir cihazla çekilmiş görseller, varsa referanslarınızın bir listesi, yaptığınız işi detaylı anlatan dökümanlar gibi.

 

Daha sonra hayal ettiğiniz tasarımı kara kalem ile kağıda dökün. Bu sitenizin görsel arayüzünü tasarlayacak kişiye çok faydalı olacaktır. Logonuz kurumsal kimliğinizi tek bakışta yansıtacak yegane unsurdur. Logonuzun güncel ve tasarım prensiplerine uygun olmasına özen gösterin. Bütçenizin yüksek kısmını logo çalışmasına ayırmanızı şiddetle öneriyoruz.

 

Akıllı cihazların günümüzde kullanımının çok yüksek oranlara ulaşmasının ardından responsive web tasarım denilen bir tanımla sıklıkla karşılaşmışsınızdır.

Nedir Responsive Web Tasarım?

Responsive kelime anlamı olarak duyarlı demektir. Yani web siteniz çeşitli ekran çözünürlüklerine duyarlı hale gelir ve açıldığı ekran çözünürlüğüne göre tasarım elementleri yerlerini alır. Bilgisayar ekranınızda farklı görünen web siteniz, mobil kullanımı kolaylaştırması için mobil cihazın çözünürlüğüne göre yeniden şekillenmektedir. Google son yaptığı algoritma değişikliğiyle birlikte internet sitelerinin mobil cihazlarda daha kolay kullanımının internet sitesinin arama motorlarında daha ön plana çıkmasında bir etken olduğunu açıkladı. Arama sonuçlarında bir çok kritere göre yapan Google için mobil dostu bir arayüz önemli hale geldi.

 

Diğer dikkat edilmesi gereken bir nokta ise sitenizin kodlamasının w3c standartlarına göre html ve css olarak hatasız kodlanmasıdır. Bu yapılan işlemde google' ın arama algoritmasında sitenize artı bir değer kazandıracaktır.

 

Sitenizin kodlama ve tasarım işlemi bittikten sonra site haritanız da düzenli olarak google' a bildirilmelidir.

Sitenizle birlikte işlerinizi büyütebileceğinizi unutmamanızı, şirketiniz için internete yaptığınız yatırımların mutlaka olumlu bir dönüş sağlayacağınızı unutmayınız.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Tüm hakları saklıdır. © 2016
We ST2